Přihlásit se

Jump4.cz

Jumpstyle community

Nerdy, 01. červen 2011 20:09

Novinky Tanec HardBass jako zastrašující nástroj?

01. čer 2011 Tanec HardBass jako zastrašující nástroj?
HardBass je druhým názvem pro Hardstyle a také představuje zábavný tanec spíše na odreagování. Netřeba žádné zkušenosti, či trénování tohoto tance. Tanec je známý také jako HardBass Assault, kdy se sebere větší parta lidí (čím více, tím lépe) s kamerou v ruce a maskami na obličeji, a tancují na elektronickou hudbu s výraznými beaty na veřejných místech jako jsou obchodní domy, náměstí a tak podobně.

Tento tanec si oblíbili i fotbaloví fanoušci a chuligáni z Ruska, kteří svůj tanec udělali efektivnější přidáním pyrotechniky a zaměřením tance proti drogám. HardBass doputoval i k fandům do Slovenska, Polska a samozřejmě i Česka. Problém je tedy na světě. Během včerejšího dne - bez sebevětšího přemýšlení, co je tanec zač - vyšlo několik úsměvných článků zmiňujících HardBass jako provokující „neonacistický“ tanec, který děsí lidi.

Vyjádřil se k němu i jakýsi odborník na extrémismus Miroslav Mareš: „Hromadný tanec, doprovázený razantními pohyby, symbolizuje dominanci a semknutost krajní pravice a má mít zastrašující účinky na nepřátele.

Chtěl bych tedy upozornit, aby jste se nedivili až budete zatčeni a označeni za nacisty jen kvůli tomu, že máte plno elánu, kreativity a chcete se bavit.

Ukázky „závadného“ HardBassu:
Vánoční HardBass v Lviv
HardBass oslava poháru Slovan Bratislava
HardBass Zlín
TOPlist
cron